UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 31 MAJA 2026; OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Dziś przypada także uroczystość odpustowa w parafii w Połajewie, uroczysta suma odpustowa o 1230.
2. Serdecznie dziękuję Rodzicom dzieci, które w Boże Ciało będą przeżywać rocznicę Komunii Św. za posprzątanie kościoła, ofiarowane kwiaty (będą dostarczone w środę) oraz ofiarę złożoną na rzecz parafii. W przyszłym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę kolejną rodzinę z Gradowa n. torami.
3. Jutro, w poniedziałek, 01.06., przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas Eucharystii o godz. 1800 będziemy się modlić o czyste i dobre serca dla Wszystkich Dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
4. Również od jutra, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 730 lub 1800, a w niedzielę na przemian po Mszy św. o godz. 900 i 1100. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
5. We wtorek – 02.06., podczas Mszy św. o godz. 1700 wraz z księżmi z mojego rocznika święceń, będziemy dziękować Panu Bogu za dar powołania i 18 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszam Was Drodzy Parafianie – kto będzie mógł – do wspólnej modlitwy tego dnia. Wasza obecność i modlitwa jest dla nas najwspanialszym darem i jest nam bardzo potrzebna!
6. W najbliższy czwartek, 04.06., uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest w naszym życiu zawsze obecny. Z całego serca proszę raz jeszcze o przygotowanie ołtarzy: I – Lubsin k. szkoły; II – Lubsin k. remizy; III – Teodorowo; IV – Galczyczki i Nowiny Kryszkowskie. Udekorujmy także nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca.
Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 1100 – podczas której będziemy przeżywać Rocznicę I Komunii Świętej – procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Serdecznie zapraszam do udziału we Mszy św. i procesji: Parafian, Gości, Asystę parafialną, Druhów Strażaków, Dziewczynki do sypania kwiatków, Dzieci komunijne i rocznicowe, Służbę Liturgiczną.
7. Przez oktawę Bożego Ciała, procesje eucharystyczne wokół kościoła, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy o godz. 1100. Zapraszam do licznego udziału Parafian, proszę także w miarę możliwości o obecność dziewczynek do sypania kwiatów oraz dzieci komunijnych. Jeszcze raz proszę Wszystkich Parafian o przynoszenie kwiatów – płatków do sypania, aby było ich wystarczająco dużo. Kwiaty można składać do kartonu, który stoi w kruchcie obok feretronów lub w zakrystii. Z góry serdecznie dziękuję!
8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek od godz. 1730 okazja do spowiedzi św., o 1800 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ z procesją eucharystyczną. W sobotę o 1730 różaniec w intencji ŻR, a po nim Msza św. oraz nabożeństwo z procesją eucharystyczną.
9. Za tydzień w niedzielę – 07.06., ofiary składane na tacę będą przeznaczone na renowację monstrancji. Już dziś Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!
10. Jest do nabycia nowy numer tygodnika „Idziemy”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
11. Za wszystkie ofiary składane na tacę, z racji sprzątania kościoła oraz w kancelarii parafialnej, składam Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
12. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę opieki i wstawiennictwa Matki Bożej i św. Patronów oraz obfitości Bożych darów i łask. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionej Niedzieli i Szczęść Boże na cały tydzień.